EN O firmie

Filozofia marki

EN Firma Citizen powstała w 1930 roku w Japonii, kiedy Citizen Watch rozpoczął produkcję swoich słynnych zegarków. Był to początek powstania Grupy Citizen, której logo obecnie rozpoznawalne na wszystkich kontynentach świata. Citizen w ciagu ostatnich dekad dzieki innowacjom i stosowaniu precyzyjnych technologii  stał się wiodącym dostawcą elektroniki, medycznego sprzetu pomiarowego, kalkulatorów, biżuterii.

 

 

               

 

 

Citizen posiada strukturę holdingową oraz cztery główne linie produktów: zegarki, tokarki, urządzenia i komponenty oraz wyroby elektroniczne.  Polityka firmy gwarantuje, że standardy takie jak bezpieczeństwo produktów, uczciwe i przejrzyste transakcje handlowe, a także aktywne zaangażowanie w kwestie ochrony środowiska są utrzymywane na najwyższym poziomie w każdym z czterech departamentów.

Celem Grupy Citizen w XXI wieku jest realizowanie słów zawartych pod nazwą Micro HumanTech. Technologia ‘Micro’ była i jest jednym z atutów firmy Citizen.  Słowo ‘Human’ podkreśla fakt, że firma zawsze koncentruje swoją kreatywność i wiedzę techniczną na zaspokajaniu potrzeb swoich klientów, 

Citizen System Europe 

EN Citizen Systems to jedna ze spółek Grupy Citizen, która dostarcza kalkulatory i drukarki od 1964 roku. Dodatkowo oprócz spółki matki w Japonii, Citizen Systems Europe ma firmy siostrzane w Hong Kongu, Chinach i USA.

Citizen Systems Europe produkuje szeroką gamę rozwiązań do druku i projektuje swoje maszyny w celu zaspokojenia specyficznych potrzeb każdej aplikacji sprzętowej. W ofercie znajdują się solidne, odporne na zanieczyszczenia drukarki etykiet dla środowisk przemysłowych, kompaktowe urządzenia stacjonarne oraz przenośne drukarki POS dla handlu detalicznego. Portfolio obejmuje także szybkie i wytrzymałe, mobilne drukarki fotograficzne do drukowania wysokiej jakości zdjęć spełniających wysokie wymagania profesjonalnych fotografów. Citizen jest w czołówce projektantów drukarek, zapewniając najlepsze urządzenia w swojej klasie, których szybkość, kompaktowe rozmiary oraz efektywność energetyczna nie mogą pobić żadne inne drukarki na rynku.

Citizen zapewnia również pełną gamę kalkulatorów, od urządzeń kieszonkowych po wysoce zaawansowane modele naukowe. Podobnie jak w przypadku drukarek, kalkulatory Citizen wykorzystują innowacyjne technologie, precyzję i niezawodność, aby zaspokoić potrzeby klientów na całym świecie.  Technologia Citizen została również zastosowana w produktach przeznaczonych dla sektora służby zdrowia. Szeroki wybór łatwych w użyciu, ergonomicznych i niezawodnych, cyfrowych urządzeń monitorujących jest już dostępny w ofercie firmy, w tym ciśnieniomierze, termometry i krokomierze.

Citizen Systems Europe działa na terenie Europy, Bliskim Wschodzie i Afryki (EMEA).  Siedziba firmy mieści się w Stuttgardzie w Niemczech z oddziałem w Londynie. Citizen Systems Europe kontynuuje budowę i rozbudowę swojej szerokiej sieci dystrybutorów, aby zapewnić wyjątkową dostępność produktów i usług w całym regionie EMEA.

 

 

Jak się ma kalkulator w dobie powszechnej komputeryzacji? 

EN Okazuje się, że kalkulator jest obecny na każdym biurku w każdej firmie, a prostota i wygoda użytkowania, nadal czyni go niezastąpionym.

Citizen Systems Europe jest spółką w 100% zależną od Japońskiej Grupy Citizen, która powstała już w 1918 roku. Firma jest znana i ceniona z powodu wysokiego poziomu zaawansowania stosowanych technologii oraz innowacyjnych rozwiązań, a logo Citizen obecnie jest rozpoznawalne na wszystkich kontynentach. Możemy je dostrzec zarówno na zegarkach, drukarkach, kalkulatorach, maszynach, produktach elektronicznych, czy też pomiarowych urządzeniach medycznych.

Naszą uwagę dziś przykuwają kalkulatory. Pomimo pojawiających się coraz częściej zagrożeń konkurencji w postaci coraz to nowocześniejszych rozwiązań technologicznych, a także obecnie trudnej koniunktury gospodarczej w Europie, Citizen ma się bardzo dobrze i optymistycznie ocenia przyszłość. Zdaniem Ludwiga Bunse Sales and Marketing Managera na Europę dzięki optymalnej integracji i koordynacji sprzedaży, dystrybucji, reklamy i marketingu Citizen Europe jest dobrze przygotowany, aby sprostać wyzwaniom i zmianom w przyszłości. „Skupiamy się na realizowaniu naszej głównej strategii jaką jest dostarczanie produktów odpowiadających na potrzeby ery w jakiej żyjemy, w odpowiedzi na potrzeby środowiska naturalnego oraz zróżnicowanych specjalizacji biznesowych i naukowych.” - dodaje Ludwig Bunse.

To również początek nowej ery dla marki Citizen Kalkulatory w Polsce. Od początku 2017 roku w Polsce wyłączną dystrybucję kalkulatorów Citizen przejęła firma CDC PL. Zarówno na świecie jak i w Polsce rynek B2b jest już mocno nasycony, a prognozy nie przewidują jego dalszej ekspansji, zakładając za to polaryzację promującą tylko najsilniejszych graczy. Dla nas jest to jasny sygnał, że należy przenieść środek ciężkości z spektu ilościowego na jakościowy - w kwestii produktów, odbiorców, jak i współpracy z naszymi klientami. To jasny sygnał by sięgać nie dalej, a głębiej i skupiać się na jakości obsługi klienta. Pierwszym krokiem było wyselekcjonowanie grona ekskluzywnych partnerów – a wraz z nimi  kształtować wizerunek marki oraz oferować  doskonały serwis - mówi Marcin Samorek Prezes CDC PL.

Firma oferuje ponad 50 modeli kalkulatorów w odpowiedzi na zróżnicowanie potrzeb klientów. Od tych najprostszych do domowego użytku, „biurowych”, które znajdują się dosłownie na każdym biurku w każdej firmie, „drukujących” nawet w kilku kolorach i różnych prędkościach, oraz tych najbardziej skomplikowanych „naukowych” - niektóre z nich posiadają nawet 256 funkcji matematycznych. To jednak co łączy wszystkie modele to nowoczesny design oraz jakość wykonania do której użyto wysokiej klasy materiałów. „Coraz częściej spotykamy się również z faktem, który nas niezmiernie cieszy, że firmy wymieniają swoje kalkulatory na ekologiczne- dodaje Agata Plesińska Marketing Manager CDC PL. Obudowa z plastiku uzyskanego w procesie recyclingu, brak konieczności użycia tradycyjnej baterii, czy też biodegradowalne opakowanie sprawiły, że kalkulatory Citizen otrzymały certyfikat Blue Angel niemieckiej organizacji która od 1976 roku przyznaje je tylko firmom i produktom przyjaznym dla środowiska.

Równocześnie, będąc świadomym zmian skupimy się w najbliższym czasie na kontakcie z klientem, szkoleniach i spotkaniach informacyjnych, gdyż wiemy, że klienci dużo lepiej oceniają kampanie edukacyjne niż stricte reklamowe. Uważają za ciekawsze, bardziej wiarygodne i przede wszystkim uzyskują wiedzę  i odpowiedzi na bezpośrednie pytania.

Jako przedstawiciel producenta Citizen będziemy się koncentrować na jakości naszych działań. Nie zamierzamy spoczywać na laurach i dalej będziemy podążać za konsumentami. Patrzymy w przyszłość z optymizmem, bez obaw, gdy mamy przy sobie grono profesjonalnych partnerów  biznesowych oraz lojalnych klientów.